Logo MobileAcademy
WelcomeProgram Warsztatów


Warsawa 2006

Duchy, upiory, widma i miejsca, w których żyją

25 sierpnia - 10 wrzećnia

>><BrutstubeStuart / Le Roy Jill & Jared/Skeletons Warsaw 1 & 2 Vampires & Religion... Julius Koller & Charlie House in the Tree .......Credits
<< powrot do menu
(english version)
 

Taniec / Choreografia

Miasto jako scena

Obrazy / Fotografie. O archiwach, Warszawie i Zombi

Koncepcje / refleksje & wątpliwoćci

Performance / Aktorstwo / Reýyseria

Wszytskie kursy podczas Mobile Academy Warsaw beda prowadzone w jezyku angielskim. Ponizej skrót programu warsztatów w jezyku polskim.

For detailed information about public programm, application, venues, lectures,.. please check the english version of this website!

Xavier le Roy
25.08. - 02.09.2006

Widmo wolności!

Wolność artystyczna jest iluzją. Tego problemu uniknąć się nie da. Więc spróbujmy jeszcze raz. Podczas warsztatu powstaną setki świetnych przedstawień. Każdy uczestnik będzie kolejno tancerzem, choreo-grafem i widzem. Przyjrzymy się pierwszemu (świadomemu) momentowi w trakcie powstawania choreo-grafii - dawaniu wskazówek, negocjowaniu oraz nieuniknionej chęci, żeby zrobić coś inaczej, nie tak, jak ktoś inny by tego chciał. Warsztat połączy podejście analityczne z dzikością eksperymentowania. Będzie polegał m.in.: na tworzeniu partytury ruchów, próbowaniu i wykonywaniu ich, pisaniu zadań dla siebe i innych, dla swoich ulubionych aktorów, a także - dzięki serii ćwiczeń - pozwoli przyjrzeć się sposobom produkcji i wynikającym z nich rezultatom.

Co jest potrzebne, żeby wziąć udział? Kartka papieru, ołówek i chęć, aby coś dać, coś dostać, słuchać propozycji, ruszać się i być poruszanym.

Xavier Le Roy (Montpellier), ur. 1963, tancerz, choreograf i reżyser. Kiedyś biolog molekularny. Poprzez swoje działania przygląda się społeczeństwu i relacjom społecznym, produkowanym i reprodukowanym przez zachowania ludzkie.

www.insituproductions.net

********************************************************


Meg Stuart
3rd of September - 10th of September

Meg Stuart | 03.09.- 10.09. |

Przestrzenie anorektyczne. Upiorność w przestrzeni prywatnej i publicznej.
W jaki sposób nieobecność odznacza się w ciele? W doświadczeniach bliskich śmierci: podczas przeprowad-z--ki, po powrocie z długiej podróży, kiedy uprawiasz seks z kimś, kogo już nie kochasz. Duchy są jak niedokończony biznes, niezałatwiona sprawa, chcą spróbować raz jeszcze, ale jest już za póˇno.

Anoreksja to ostateczna odmowa, by być człowiekiem (takim z krwi i kości, ponętnym), coś jakby (odżywcze i inspirujące) dokarmianie duchów. Odwiedzimy przestrzenie anorektyczne - te -dziury w samym środku miasta, luki za rogiem. Miejsca w Warszawie, w których czujesz się za duży, zbyt wygłodniały/a własnego ciała.

Metoda "duchowienia się" będzie punktem wyjścia i sprawdzaniem efektów odrywania się od akcji, ulatniania się. Jak oscylować między ufnością i wątpieniem, pożądaniem i odmową, jak flirtować z pustką oraz jak odczuwać obecność duchów w życiu codziennym?

Warsztat będzie odbywał się w sali prób i w mieście. We wszechobecności nas samych, kogoś jeszcze i artysty wideo Jorge'a Leona.

Meg Stuart (Bruksela/Berlin/USA), choreografka działająca na pograniczu tańca, teatru, -architektury i sztuk wizualnych. W 1994 założyła własny zespół Dammaged Goods. Obecnie jest choreograf-ką rezydentką w Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz w Berlinie.
www.damagedgoods.be


Warsztaty Tańca i Choreografii są zorganizowane we współpracy z Teatrem Narodowym


********************************************************